niedziela, 2 lipca 2017

Po złej stronie lustra - K.C. Hiddenstorm

Kręci mi się w głowie a słowa plączą się niczym dzika latorośl. Takie mam odczucia po przeczytaniu najnowszej powieści K.C. Hiddenstorm. To pierwsze moje spotkanie z autorką i mam nadzieje, że nie ostatnie. Na samym początku myślałam, że powieść zaliczę do kategorii łatwe i przyjemne, ale nie mogę tego zrobić. Chwilami sama czułam się tak jakbym traciła zdrowe zmysły. Szaleństwo! Zdecydowanie trzeba się mocniej skupić by nadążać za akcją, która pędzi na łeb i szyję.


Oto historia obłędu, prawdy, utraconych nadziei i upadku. To opowieść o początku zwiastującym koniec i rozpaczliwym końcu będącym początkiem jeszcze większego koszmaru... A może to nic więcej aniżeli sen szaleńca, w który ktoś desperacko pragnął uwierzyć. Śmiało, przekonaj się o tym osobiście. Jeśli tylko starczy ci odwagi...Czy można jednoznacznie odróżnić prawdę od iluzji? A może nie ma prawdy, bo wszystko jest iluzją, lub może nie ma iluzji, bo prawd jest nieskończenie wiele?Ja jestem tobą a ty jesteś mną. 


Możesz mieć wszystko: sławę, bogactwo, popularność, ale są rzeczy nad którymi nie masz kontroli. Lisa to popularna aktorka. Można powiedzieć, że wiedzie idealne życie do czasu, gdy pojawiają się wizje i pytanie o to co jest rzeczywistością a co jest jedynie iluzją. Mam wciąż ciarki jak pomyślę o tym jak Lisa się z tym czuła. Jednak sprawy się komplikują za sprawą równie atrakcyjnego i popularnego aktora, który ma podwójną rolę w tej całej historii. Nie zdradzę zbyt wiele bo żeby wszystko zrozumieć trzeba wniknąć w ten świat i zatracić się w świecie, gdzie wszystko się rozmywa.


Czy można jednocześnie odróżnić prawdę od iluzji? A może nie ma prawdy, bo wszystko jest iluzją lub może nie ma iluzji, bo prawd jest nieskończenie wiele. 
Styl autorki jest dobry i myślę, że z czasem będzie coraz lepszy. Najgorsze jest jednak to, że w głowie powstaje taki okropny kołowrotek jakby w moim umyśle rozszalał się jakiś wściekły chomik. Trudno opisać merytorycznie historię, która łamie wszelkie zasady. Warto przeczytać, ale trzeba mieć czas i otwarty umysł na różne szaleństwa. Jeśli jesteś gotowy na karuzelę, która się szybko nie zatrzyma to sięgnij po powieść Po złej stronie lustra. 

Ja jestem tobą, a ty jesteś mną.


Dane szczegółowe:
Tytuł: Po złej stronie lustra
Autor: K.C. Hiddenstrom
Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Liczba stron: 461
Data wydania: 20.06.2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz